Jyvässeudun yrittäjien pikkujoulut 13.11.2026

35 varastossa

25,00 €

Kuvaus

Hyvä jäsenemme!

Tervetuloa viettämään rentoa pikkujoulua pe 13.11.2026 klo 18 -22 Lutakon Teeleidiin yläkerran juhlasaliin. Iltaan kuuluu tervetuloa-glögi, maukas illallisbuffet sekä musiikkiesitys ja arpajaiset (palkintoina paikallisten yritysten tuotteita). Muut ruokajuomat kuin vesi ovat omakustanteisia. Juhlatilamme juomakaappi on käytössä koko illan, joten voit merkata nauttimasi juomat lomakkeelle sekä maksaa lopuksi kassalle. Viinilasilliset ja -pullot voi ostaa jo etukäteen pöytään seurueelle.

Pikkujouluillan lipun hinta on 25€/jäsen (myös avecin lippu). Viimeinen ilmoittautumis- ja lipunostopäivä on perjantai 6.11. klo 16.

HUOM! Illallinen tarjoillaan laktoosittomana ja gluteiinittomana, allergioista maininta kohtaan ”Lisätietoja”. Muita erikoisruokavalioita emme voi toteuttaa.

Menu sisältää:

  • Alkujuomana lämmin glögi (holillinen tai holiton)
  • Pääruoka:
    Rosmariini-kanapata ja hunajaiset uunijuurekset
    Sienisalaatti
    Talon saaristolaisleipä + savulohimousse
  • Jälkiruokana:
    Kahvit/teet, suklaata ja piparkakkuja

Huomioithan, että paikkoja on rajoitetusti (max 42), verkkokaupan vapaiden lippujen määrä kertoo reaaliaikaisen tilanteen.

Asu on vapaa mutta suotava! Arvostaisimme ihan muina pikkutonttuina, jos päättäisit hiustenlaiton sijaan satsata tonttulakkiin tai muuhun sopivaan päähineeseen. Eikä vaatetuksenkaan suhteen kannata arkailla, jos kausisäilytyksestä pomppaisi pukin, tontun, muorin, poron, kuusen tms. ilmentäviä vermeitä. Tule siis juuri sellaisena pikkujouluihmisenä kun hyvältä tuntuu.